Eksport do Niemiec cieszy się niesłabnącą popularnością. Również i my często wysyłamy tam zamówienia. W końcu to nasz najbliższy sąsiad, z którym warto utrzymywać dobre relacje handlowe. Jako SkandPol Eksport jesteśmy z Wami od momentu zamówienia, aż do rozładowania materiałów pod wskazanym adresem. Minimum formalności, maksimum satysfakcji – dajemy to w pakiecie.
Eksport do Niemiec, czyli co wysłaliśmy
Co konkretnie obejmował eksport do Niemiec? Jak zwykle, całkiem dużo materiałów budowlanych i wykończeniowych. Transport obejmował m.in. płyty regipsowe, drewno konstrukcyjne, wełnę skalną, dachówki i wiele innych towarów.
Eksport do Niemiec – zobacz zdjęcia
Co Polska eksportuje do Niemiec?
Zgodnie z najnowszymi danymi, Polska jest czwartym co do wielkości partnerem eksportowym Niemiec. Udział w ichniejszym bilansie wymiany międzynarodowej nieustannie wzrasta każdego roku. Co Polska eksportuje do Niemiec? Przede wszystkim maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, a także części do nich. Duży udział w eksporcie do Niemiec ma również wywóz pojazdów, statków, samolotów oraz innych środków lokomocji. Na trzecim miejscu z kolei znalazły się metale szlachetne i produkty z nich wykonane.
Wyręczymy Cię w formalnościach
Jak się zabrać za eksport do Niemiec?
Duże znaczenie w obustronnej wymianie handlowej ma fakt, że zarówno Polska, jak i Niemcy, są członkami Unii Europejskiej i ów wymiana zachodzi w ramach mechanizmu WDT (wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów). Co za tym idzie, istnieją duże ułatwienia w eksporcie do Niemiec, w tym również materiałów budowlanych. Jeśli chcesz to zrobić na własną rękę, to powinieneś pamiętać o następujących formalnościach (za: datev.pl):
- na fakturze muszą znajdować się poprawne i ważne unijne numery VAT UE zarówno dostawcy, jak i nabywcy. Aby to potwierdzić, powinni wydrukować potwierdzenia z systemu VIES: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
- dostawca musi posiadać dokumenty świadczące o tym, że eksportowane towary zostały wywiezione z kraju przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej.
Eksport do Niemiec – co warto przygotować?
Poza wyżej wymienionymi formalnościami, warto przygotować też inne dokumenty. W szczególności te zawierające następujące informacje:
- dane identyfikacyjne obu stron transakcji ;
- kopię faktury;
- adres, na który dokonano dostawy;
- informacje dotyczące towaru, określające jego ilość oraz dokładną specyfikację ładunku;
- potwierdzenie odebrania towaru przez nabywcę;
- dokumenty identyfikujące środek transportu, którym przewożony jest towar.
Dodatkowo zawsze warto mieć przy sobie:
- korespondencję handlową między stronami transakcji;
- dokumenty dotyczące ubezpieczenia eksportowanego towaru;
- dowody zakupu np. potwierdzenia przelewów dokonanych za towary.
Jak możemy Ci pomóc?
W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe wyposażenie każdej inwestycji w niezbędne materiału budowlane. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu zyskujesz gwarancję atrakcyjnych cen. Wyręczymy Cię we wszystkich innych formalność, a także zadbamy o to, abyś kupił artykuły budowlane w Polsce ze stawką 0% VAT. Nie musisz martwić się już o to, czy Twoje zamówienie spełni wszelkie procedury celne, ponieważ mamy odpowiednie doświadczenie, aby towar przekroczył granicę bez większych problemów.