Eksport do Niemiec ze SkandPol Eksport formalności i dokumenty eksportowe - wyręczymy Cię!

Eksport do Niemiec cieszy się niesłabnącą popularnością. Również i my często wysyłamy tam zamówienia. W końcu to nasz najbliższy sąsiad, z którym warto utrzymywać dobre relacje handlowe. Jako SkandPol Eksport jesteśmy z Wami od momentu zamówienia, aż do rozładowania materiałów pod wskazanym adresem. Minimum formalności, maksimum satysfakcji – dajemy to w pakiecie.

Eksport do Niemiec, czyli co wysłaliśmy

Co konkretnie obejmował eksport do Niemiec? Jak zwykle, całkiem dużo materiałów budowlanych i wykończeniowych. Transport obejmował m.in. płyty regipsowe, drewno konstrukcyjne, wełnę skalną, dachówki i wiele innych towarów.

Co Polska eksportuje do Niemiec?

Zgodnie z najnowszymi danymi, Polska jest czwartym co do wielkości partnerem eksportowym Niemiec. Udział w ichniejszym bilansie wymiany międzynarodowej nieustannie wzrasta każdego roku. Co Polska eksportuje do Niemiec? Przede wszystkim maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, a także części do nich. Duży udział w eksporcie do Niemiec ma również wywóz pojazdów, statków, samolotów oraz innych środków lokomocji. Na trzecim miejscu z kolei znalazły się metale szlachetne i produkty z nich wykonane.


Wyręczymy Cię w formalnościach


Jak się zabrać za eksport do Niemiec?

Duże znaczenie w obustronnej wymianie handlowej ma fakt, że zarówno Polska, jak i Niemcy, są członkami Unii Europejskiej i ów wymiana zachodzi w ramach mechanizmu WDT (wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów). Co za tym idzie, istnieją duże ułatwienia w eksporcie do Niemiec, w tym również materiałów budowlanych. Jeśli chcesz to zrobić na własną rękę, to powinieneś pamiętać o następujących formalnościach (za: datev.pl):

 • na fakturze muszą znajdować się poprawne i ważne unijne numery VAT UE zarówno dostawcy, jak i nabywcy. Aby to potwierdzić, powinni wydrukować potwierdzenia z systemu VIES: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
 • dostawca musi posiadać dokumenty świadczące o tym, że eksportowane towary zostały wywiezione z kraju przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej.

Eksport do Niemiec – co warto przygotować?

Poza wyżej wymienionymi formalnościami, warto przygotować też inne dokumenty. W szczególności te zawierające następujące informacje:

 • dane identyfikacyjne obu stron transakcji ;
 • kopię faktury;
 • adres, na który dokonano dostawy;
 • informacje dotyczące towaru, określające jego ilość oraz dokładną specyfikację ładunku;
 • potwierdzenie odebrania towaru przez nabywcę;
 • dokumenty identyfikujące środek transportu, którym przewożony jest towar.

Dodatkowo zawsze warto mieć przy sobie:

 • korespondencję handlową między stronami transakcji;
 • dokumenty dotyczące ubezpieczenia eksportowanego towaru;
 • dowody zakupu np. potwierdzenia przelewów dokonanych za towary.

Jak możemy Ci pomóc?

W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe wyposażenie każdej inwestycji w niezbędne materiału budowlane. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu zyskujesz gwarancję atrakcyjnych cen. Wyręczymy Cię we wszystkich innych formalność, a także zadbamy o to, abyś kupił artykuły budowlane w Polsce ze stawką 0% VAT. Nie musisz martwić się już o to, czy Twoje zamówienie spełni wszelkie procedury celne, ponieważ mamy odpowiednie doświadczenie, aby towar przekroczył granicę bez większych problemów.


Bezpieczny eksport do Niemiec


1
2
3
4
5
1

Oferta

Kontaktujesz się z nami, opowiadasz nam o swoich potrzebach, a my Ci przedstawiamy ofertę.

2

Zamówienie

Jeżeli nasza oferta spełnia Twoje oczekiwania i to jest dokładnie to, co potrzebujesz, składasz zamówienie.

3

Kompletacja

Potrzebujemy chwili, aby skompletować produkty z Twojego zamówienia. Twoje materiały budowlane trzymamy na naszym magazynie, za co nie pobieramy żadnej opłaty.

4

Wysyłka

Po skompletowaniu zamówienia, zabezpieczamy je i przygotowujemy do transportu. Po zabezpieczeniu, następuje załadunek na kontener, który zostanie Ci dostarczony przez naszego zaufanego przewoźnika.

5

Odbiór

Poinformujemy Cię, gdy zamówienie przejdzie odprawę celną i dotrze do miejsca odbioru. Napisz do nas na biuro@skandpol.eu, aby ustalić szczegóły.

Eksport do Niemiec ze SkandPol Eksport

Jesteśmy eksporterem materiałów budowlanych, mebli na zamówienie, materiałów wykończeniowych i wszystkich innych produktów, których będzie potrzebować w trakcie budowy lub remontu. Na stałe wysyłamy produkty do Niemiec, Norwegii, Islandii, Szwajcarii, a także na Wyspy Kanaryjskie. Realizowaliśmy już eksport do innych krajów, nawet tak egzotycznych, jak Panama. Nasz świat nie ma granic i skutecznie je znosimy, wysyłając polskie materiały budowlane do wszystkich państwa na świecie.


Wyręczymy Cię w formalnościach


Skontaktuj się z nami

Skandpol Eksport logo

Kamila Czoska-Brechelke

biuro@skandpol.eu

Patrycjusz Brechelke

office@skandpol.eu

Paweł Bianga

oferty@skandpol.eu

ul. Ogrodników 25
84-240 Reda
NIP 588-212-52-60

Obowiązek Informacyjny