Eksport okien

Zajmujemy się kompleksową obsługą inwestycji budowlanych i to niezależnie od ich skali. Zapewniamy całościowe zaopatrzenie zarówno na budowę pojedynczych domków jednorodzinnych, jak i dużych galerii handlowych. Nie uznajemy żadnych granic, jesteśmy w stanie zapewnić eksport do każdego miejsca na świecie.

Sprzedaż i eksport okien

W ofercie posiadamy też okna PCV, aluminiowe oraz drewniane. Współpracujemy z cenionymi na rynku polskim producentami. Wszystkie okna (w tym także okna PCV) dostępne są w różnych wariantach otwierania: do wewnątrz, na zewnątrz, nieotwierane (fastkarm), a także uchylno-obrotowe (topsving), które znane są jako okna skandynawskie.

Okna skandynawskie

Okna skandynawskie cieszą się ogromną popularnością w Norwegii oraz Islandii. Uwagę zwraca ich elegancki wygląd, ponieważ wykonane są z najwyższej jakości drewna odpornego na zmienne warunki pogodowe. Okna skandynawskie świetnie sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Jednocześnie ze względu na swoją konstrukcję chronią przed wiatrem, ponieważ ich konstrukcja sprawia, że przy mocnych podmuchach skrzydło okienne wciskane jest we framugę i nie tworzą się przy tym szczeliny powodujące „mostki termiczne”.

Okna na zamówienie

Prowadzimy nie tylko sprzedaż i eksport okien skandynawskich, podejmujemy się przy tym bardziej skomplikowanych i wymagających zleceń okna historyczne, odtworzone na podstawie dostarczonych oryginalnych.

Zobacz nasze katalogi

Czy wiesz, że mamy na stronie katalogi od naszych dostawców? Znajdziesz tam aktualną ofertę na materiały budowlane, które może Ci dostarczyć.

1
2
3
4
5
1

Oferta

Kontaktujesz się z nami, opowiadasz nam o swoich potrzebach, a my Ci przedstawiamy ofertę.

2

Zamówienie

Jeżeli nasza oferta spełnia Twoje oczekiwania i to jest dokładnie to, co potrzebujesz do budowy lub wyposażenia domu, składasz zamówienie.

3

Kompletacja

Potrzebujemy chwili, aby skompletować produkty z Twojego zamówienia. Negocjujemy w tym czasie ceny z dostawcami. Twoje materiały budowlane trzymamy na naszym magazynie, za co nie pobieramy żadnej opłaty.

4

Wysyłka

Po skompletowaniu zamówienia, zabezpieczamy je i przygotowujemy do transportu. Po zabezpieczeniu, następuje załadunek na kontener, który zostanie Ci dostarczony przez naszego zaufanego przewoźnika.

5

Odbiór

Poinformujemy Cię, gdy zamówienie przejdzie odprawę celną i dotrze do miejsca odbioru. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie zagwarantować dostawę pod wskazany adres. Musimy jednak to zweryfikować. Napisz do nas na biuro@skandpol.eu, aby ustalić szczegóły odbioru.

Eksport okien skandynawskich

Jak działają okna skandynawskie?

Okna skandynawskie to wyjątkowe rozwiązanie, które pozwoli Ci na wyeliminowanie mostków termicznych w swoim domu. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, ich skrzydła otwierane są na zewnątrz, dzięki czemu wiejący wiatr dociska je do framugi, zamiast od niej odpychać. W efekcie zimne powietrze nie przedostaje się wnętrza domu.

Tego typu okna to również doskonałe rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Z racji systemu otwierania się na zewnątrz, nie zabierają przestrzeni wewnątrz domu. Montaż okien skandynawskich daje również możliwość wykorzystania wewnętrznego parapetu, z którego nie musisz zdejmować rzeczy, aby otworzyć okno i nieco przewietrzyć mieszkanie.

Systemy otwierania

Okna skandynawskie dostępne są w dwóch systemach – klasycznie otwierane na zewnątrz oraz typu „top-swing”. W pierwszym systemie skrzydło okna opiera się na zawiasach, które otwierają się po prostu na zewnątrz. System „top-swing” to z kolei nic innego, jak obrotowe okna z poziomą osią obrotu o 180 stopni i często montuje je jako okna dachowe.

Okna skandynawskie z drewna i PCV

Okna skandynawskie dostępne są w dwóch rodzajach materiałów: drewniane oraz z PCV. Niezależnie od rodzaju, jaki wybierzesz, nasi dostawcy dostarczają produktów najwyższej jakości. Dzięki temu zyskujesz pewność długoletniej satysfakcji z użytkowania, a także unikniesz powstania mostków termicznych. Zadbaj o ciepło w domu – wybierz okna skandynawskie!

Dowiedz się więcej o oknach skandynawskich z PCV >>>

Eksport okien PCV

Co to są okna PCV?

Okna PCV to jedno z najchętniej kupowanych produktów. Wykonano je ze specjalnego sztucznego tworzywa, z którego powstają nie tylko okna, ale również drzwi. W chemicznym ujęciu PCV to nic innego, jak polichlorek winylu. W ofercie naszych dostawców znajdziesz również okna oznaczone skrótem „PVC’ lub „PCW”. Warto wiedzieć, że wszystkie te oznaczenia dotyczą dokładnie tych samych produktów.

Zalety okien PCV

O tak ogromnej popularności okien PCV decyduje kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest odporność na warunki atmosferyczne, a także wieloletnia trwałość. Dobrej jakości okna PCV nie wypaczają się z biegiem lat, co znacząco wydłuża ich trwałość użytkowania. Wraz z rozwojem technologii produkcyjnej, w ofercie producentów znajduje się również szeroka gama kolorystyczna oraz wzornicza. To wszystko sprawia, że są to produkty uniwersalne, estetyczne i wyróżniające się wyjątkową trwałością.

Szeroki wybór profili

Decydując się na współpracę z nami, otrzymujesz bardzo szeroki wybór profili okiennych. W zależności od wyboru, takie okna będą różnić się przede wszystkim „izolacją termiczną”, czyli współczynnikiem wskazującym na zdolność do zatrzymywania ciepła. Im jest on niższy, tym dany materiał przepuszcza mniej ciepła, a co za tym idzie – okna są cieplejsze.

Profile Aluplast 4000

Profile Aluplast 8000

Profile Ideal 70

Systemy drzwi przesuwnych HST i PSK

Jak działa system przesuwny HST?

System HST opiera się na mechanizmie unoszono – przesuwnym. W wielkim skrócie polega to na tym, że po naciśnięciu klamki, skrzydło unosi się kilka milimetrów do góry, dzięki czemu otwarcie i przesunięcie ogromnych drzwi wymaga użycia minimalnej siły. Dzięki temu systemowi, możesz zamontować u siebie w domu piękne wyjście na taras, które zapewni Ci panoramiczny widok na zewnątrz. Wysoka jakość montowanego okucia to gwarancja wieloletniej satysfakcji z niezwykłej wygody oraz poczucia estetyki.

Schemat działania

Trzy warianty wykonania

Niski próg

Jak działa system przesuwny PSK?

Nieco inaczej działa system uchylno-przesuwny PSK. W tym przypadku po naciśnięciu klamki, skrzydło wsuwa się w głąb mieszkania, a następnie przesuwa na bok. Drzwi wyposażone są również w system uchylenia skrzydła, dzięki czemu masz możliwość przewietrzenia mieszkania bez konieczności otwierania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do stosunkowo niewielkich pomieszczeń, ponieważ dzięki systemowi PSK nie potrzebujesz dużej przestrzeni, aby otworzyć takie drzwi. Są one montowane na profilach okiennych z PCV, co w połączeniu z wysoką klasą komponentów jest gwarancją zarówno wieloletniego użytkowania, jak i wysokiej szczelności.

Przykładowy montaż

Profile stosowane do produkcji

Skontaktuj się z nami

Skandpol Eksport logo

Kamila Czoska-Brechelke

biuro@skandpol.eu

Patrycjusz Brechelke

office@skandpol.eu

Paweł Bianga

oferty@skandpol.eu

ul. Ogrodników 25
84-240 Reda
NIP 588-212-52-60

Obowiązek Informacyjny