SkamoWall – Twój sposób na pleśń w domu

Poznaj unikalne rozwiązanie

Masz problem z wilgocią w domu? Z jakiegoś powodu nie chcesz ocieplać budynku od zewnątrz? SkamoWall Basic to rozwiązanie Twojego problemu.

System ten opracowany i przeznaczony do izolacji wewnętrznej budynków. Jest odpowiedzią na powtarzające się problemy z wilgocią oraz pleśnią w pomieszczeniu. Skutecznie wchłania nadmiar wilgoci, która gromadzi się w ścianach. Przy zapewnieniu odpowiedniej wentylacji całość wody skondensowanej w płytach zostaje odparowana do pomieszczenia, dzięki czemu uniemożliwia rozwój grzybów pleśniowych oraz wykwitów. 

Jakie są elementy systemu SkamoWall?

Głównym elementem systemu jest płyta krzemianowo-wapienna – SkamoWall Basic Board. Aby uzyskać najlepszy efekt, płyty należy montować z wykorzystaniem pozostałych składowych systemu, do których należą:

  • SkamoWall Basic Adhesive– zaprawa klejowa, przeznaczona do mocowania płyt. Zaprawę klejową rozprowadza się na całej powierzchni płyty, dzięki czemu wewnątrz przegrody nie występują szczeliny powietrzne. Taki sposób montażu pozwala płytą skutecznie pochłaniać wilgoć z całej powierzchni docieplonej.
  • SkamoWall Basic Boardpłyta krzemianowo- wapienna. 
  • SkamoWall Basic Mesh– siatka zbrojeniowa, w celu wzmocnienia płyt.
  • SkamoWall Basic Primer– preparat gruntujący, nakłada się na powierzchnię płyty, na którą będzie zastosowany tynk.
  • SkamoWall Basic Smooth Plaster– tynk gładki, używany jako warstwa wykończeniowa na płytach SkamoWall Basic Board.

Łatwy i wygodny montaż

Dzięki systemowemu rozwiązaniu, cały system SkamoWall jest łatwy w montażu. Wystarczy skorzystać z zaprawy klejowej SkamoWall Basic Adhesive. Po rozrobieniu klej należy nałożyć na ścianę, wykorzystując w tym celu pacę zębatą. Na tak przygotowane podłoże należy następnie płytę SkamoWall Basic Board i złapać płaszczyznę.

W celu uniknięcia pęknięć na tynku, na płyty należy zatopić siatkę SkamoWall Basic Mesh. Na koniec całość zagruntować i przygotować do nałożenia ostatniej warstwy ściany.

System SkamoWall to:

Łatwy montaż

wystarczy zaprawa klejowa i poziomica

Łatwa obróbka

do cięcia płyty wystarczy piła ręczna

System przeciwpleśniowy

system SkamoWall zapobiega powstawaniu pleśni

Jak działa system SkamoWall?

System SkamoWall Basic reguluje poziom wilgoci w pomieszczaniu. Płyty SkamoWall Basic mają niewielkie pory i potrafią wchłaniać wodę z wilgoci zawartej w powietrzu. Woda zawsze szuka najsuchszej części materiału. Kiedy pomieszczenie jest wentylowane, zawarta w nim wilgoć jest uwalniana z powrotem do pomieszczenia w postaci pary