Eksport drewna budowlanego

Postaw na sprawdzone konstrukcje

Podziwiasz okazałe budynki? Wiele z nich wieloletnią wytrzymałość zawdzięcza wysokiej jakości konstrukcjom wykonanym w całości z drewna budowlanego. Jest to absolutna podstawa każdego domu, który w założeniu ma przetrwać długie lata. Zalety tego rozwiązania dostrzegli m.in. Norwegowie i Islandczycy, którzy swoje domy stawiają wyłącznie przy użyciu drewnianych konstrukcji.

Ekologiczne konstrukcje budowlane

Znajdziesz u nas zarówno klasyczne drewno, jak i produkty spełniające najwyższe standardy środowiskowe. Ekologiczne konstrukcje budowlane to troska o naturę. To również troska o Twój portfel, ponieważ tego typu produkty spełniają najwyższe wymagania budownictwa energooszczędnego. Żyj w harmonii z naturą i na tym oszczędzaj – czy jest coś piękniejszego?

Zobacz nasze katalogi

Czy wiesz, że mamy na stronie katalogi od naszych dostawców? Znajdziesz tam aktualną ofertę na materiały budowlane, które może Ci dostarczyć.

Nie widzisz tego, co chcesz zamówić?

Spokojnie – prawdopodobnie nie zdążyliśmy jeszcze tego wrzucić 🙂 Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przedstawić Ci pełną ofertę.

Eksport drewna certyfikowanego C24

Zapewniamy również eksport drewna certyfikowanego C24. Jest to specjalne drewno konstrukcyjne, które stanowi podstawę w budownictwie szkieletowym, w konstrukcjach dachowych czy w stawianiu ścian oraz stropów. Dzięki specjalnemu procesowi obróbki, drewno takie jest odporne na zaparzanie, zachodzenie pleśnią, a także grzybami.

Co to jest drewno certyfikowane C24?

Drewno certyfikowane C24 powstaje w wyniku strugania i suszenia opartego o normę PN-EN338. Norma ta z kolei precyzuje, jakie mają być wartości wytrzymałości oraz sztywności klas materiałów wykorzystywanych do realizowania konstrukcji z drewna liściastego i iglastego. Co za tym idzie, takie drewno konstrukcyjne jest znacznie lżejsze, niż konstrukcje wznoszone z mokrych belek, co ma z kolei ogromny wpływ na wytrzymałość całego budynku. Dodatkową korzyścią jest możliwość zastosowania mniejszych przekrojów, a to ma już bezpośredni wpływ na obniżenie kosztu całej inwestycji budowlanej.