Zamówienie materiałów budowlanych w Polsce wymaga tego, by zapewnić jak najbardziej bezpieczny transport do Norwegii. Wybór rzetelnego przewoźnika nie jest wcale prosty, o czym wie każdy, kto próbował zlecić tego typu usługę. Dokonując selekcji kontrahentów kierujemy się określonymi zasadami, dzięki czemu mamy stuprocentową pewność, że wybierzemy jak najlepiej.

Kontrola techniczna wybranego pojazdu

Ze względu na uwarunkowania geograficzne, ważne jest, aby wybrana firma dysponowała możliwie jak najnowszymi pojazdami. Kwestia sprawnego technicznie sprzętu jest istotna ze względu na bezpieczne dostarczenie zamówienia. Należy upewnić się, że przegląd sprzętu został dokonany przed planowanym wyjazdem, a konieczne naprawy są realizowane w autoryzowanych warsztatach.

Ładowność i pakowanie zamówienia

W zależności od potrzeb, pojazd musi być odpowiednio ładowny – równie ważny jest sposób rozładowania oraz ewentualna możliwość doczepienia naczepy. Można także skorzystać z palet. Zafoliowany towar jest odpowiednio zabezpieczony i jeśli nie przekracza 110 cm wysokości, można ustawiać palety jedna na drugą (co zależy jeszcze od wytrzymałości ładunku). W przypadku dużych gabarytów, warto rozważyć drewniane skrzynie. Upewniamy się również, czy istnieje możliwość załadowania oraz rozładowania towarów za pomocą wózka widłowego.

Wiedza i doświadczenie kierowców

Transport do Norwegii to nie tylko konieczność znajomości podstawowych zasad przewożenia towarów. To również wiedza oraz znajomość norweskich przepisów drogowych. Kładziemy także nacisk na to, by nasz Partner biznesowy zatrudniał wyłącznie wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców. To od ich umiejętności ostatecznie zależy, czy zamówienie dotrze do Was w całości.

Transport do Norwegii a odprawa celna

Dbamy o to, aby transport do Norwegii naszych materiałów budowlanych przebiegał bezproblemowo. Dlatego dobierając współpracujących z nami przewoźników weryfikujemy również, czy ich kierowcy znają procedury celne. Pozostajemy z nimi w ciągłym kontakcie i za każdym razem ich instruujemy, jednak znajomość przepisów znacząco ułatwia przekroczenie granicy. Zwłaszcza w odniesieniu do dużych ładunków, które przekraczają limity kwotowe. Wiedza, jakie dokumenty okazać celnikom i jak wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jest dla nas bezcenna.

Profesjonaliści

Firmy przewozowe, które same realizują zamówienie to pewność, że koszty transportu nie są rozkładane na pomniejsze spółki spedycyjne. Dbamy o to, by transport do Norwegii odbywał się jednym samochodem ciężarowym. Duże centra spedycyjne dzielą cały proces transportowy na kilka etapów, tj. dowóz do norweskiego magazynu, w którym następuje rozdzielenie ładunków, przeładowanie na inne pojazdy i dopiero wysłanie do Klienta. Unikamy takiego rozwiązania – zależy nam na zachowaniu jak największej dbałości o bezpieczeństwo Waszych zamówień.

Transport do Norwegii ze SkandPol Eksport

Organizując transport do Norwegii, dbamy o najwyższe standardy realizacji. Lata doświadczenia w branży pozwoliły nam na określenie precyzyjnych zasad, w oparciu o które starannie wybieramy tylko najlepszych przewoźników. Zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystanie z naszych usług – dołożymy wszelkich starań, byście byli zadowoleni z jakości!

Spodobał Ci się artykuł?