Wybór okien nie jest prosty i zwykle sprawia wiele problemów. Możemy zdecydować się na okna drewniane, okna z PCV lub okna aluminiowe, a każdy z rodzajów dostępnych na rynku okien ma wady i zalety. Ostateczny wybór powinien być zawsze poprzedzony dokładnym określeniem własnych oczekiwań. Duże znaczenie ma również zapoznanie się z korzyściami, które płyną z wyboru konkretnego rozwiązania. W tym artykule zajmiemy się omówieniem, czy warto wybrać okna drewniane do domu.

Okna drewniane do domu – korzyści

Wybierając wysokiej jakości okna drewniane do domu, inwestujemy w trwały produkt, który bez problemu dopasujemy do indywidualnych potrzeb. Bez większych problemów można kupić produkty w nietypowym kształcie oraz rozmiarze, a także dowolnie wybierać spośród różnych kolorów ramy. Nie bez znaczenia są też parametry techniczne okien drewnianych, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

  • wysoka szczelność,
  • niski współczynnik przenikania ciepła,
  • skuteczne tłumienie hałasu,
  • mniejsza podatność na naprężenia,
  • możliwość naprawy w przypadku uszkodzenia,
  • możliwość montażu dodatkowych systemów antywłamaniowych i innych zabezpieczeń.

Drewniane okna nadają wyjątkowego charakteru

Okna drewniane wprowadzają do każdego pomieszczenia wyjątkowy klimat, dodają wnętrzom charakteru oraz doskonale komponują się zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym wystrojem. Wiele osób mylnie kojarzy nowoczesne okna drewniane ze stolarką okienną starego typu, która nie zawsze okazywała się trafionym wyborem. Traciła ona z czasem swój atrakcyjny wygląd i przestawała spełniać zadania. Obecnie okna drewniane do domu to jedna z chętniej wybieranych opcji, gdyż są w pełni uniwersalne. Jeżeli się na nie zdecydujesz, zyskasz wyjątkową ozdobę każdego budynku. Bez względu na jego styl architektoniczny.

Dlaczego okna z naturalnego drewna to dobry wybór?

Drewniana stolarka okienna od wielu stuleci cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyroby tego typu są cenione przez wielu użytkowników. Duży wpływ na to mają walory zdrowotne. Decydując się na to rozwiązanie, zyskujesz wyjątkowy, korzystny dla organizmu mikroklimat.

Ponadto drewno to naturalny materiał, który „oddycha” i tym samym możliwe jest uniknięcie zbyt wysokiej szczelności i problemów z wentylacją pomieszczeń, który spędza sen z powiek wielu właścicielom starszych, odnowionych nieruchomości oraz domów i mieszkań budowanych zgodnie z najnowszymi standardami – wyjaśnia ekspert z firmy SkandPol.

Drewno jest też materiałem ciepłym oraz wykazuje zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, co nie jest bez znaczenia w przypadku wyboru stolarki okiennej. Wadą w tym przypadku może być konieczność systematycznej konserwacji stolarki okiennej, jednak większości osobom nie sprawi ona problemów. Wybierając okna drewniane, warto skorzystać z oferty sprawdzonych sprzedawców, którzy zaproponują optymalne, precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

Okna drewniane do domu – warto w nie zainwestować

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że okna drewniane do domu to dobry wybór. Wbrew obiegowym opiniom, nowoczesne produkty wykazują się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, zapobiegając powstawaniu mostków cieplnych. Ogromną zaletą jest natomiast fakt, że wykonane są z naturalnego surowca, który pochłania i oddaje wilgoć, a także wytwarza przyjazny dla zdrowia mikroklimat. Zachęcamy do kontaktu z nami – z chęcią pomożemy wybrać Ci najlepsze rozwiązanie. Polub nas również na Facebooku i bądź na bieżąco z ofertami!