Ciepły i pasywny dom

Ściany, fundamenty i dach w systemie Izodom

Domy pasywne to nic innego, jak domy niewymagające zewnętrznych źródeł ciepła. Podstawą takiego budownictwa są odpowiednie materiały budowlane, dzięki którym stworzysz szczelne przegrody cieplne, zapewniające niezwykle wysoki komfort termiczny.

Dzięki Izodom jest to realne i to w bardzo szybki sposób.

Czym jest Izodom?

Izodom to system budownictwa pasywnego, dzięki któremu zbudujesz fundamenty, ściany i dach z doskonałymi parametrami przenikania ciepła. Dodatkowo zrobisz to szybko, ponieważ wszystkie elementy systemu Izodom składasz niczym klocki.

Elementy Izodom są duże i lekkie. Podstawowa „cegła” Izodom ma powierzchnię 0,5 m2 i przed zabetonowaniem waży 1,8 – 4,8 kg (w zależności od szerokości elementu). Wypełniając betonem ściankę zbudowaną z materiałów Izodomu można przez godzinę wykonać „na gotowo”, w stanie surowym, 4,5 m2 ściany. Jeden metr sześcienny betonu pozwala na zabetonowanie 8 m2 ściany.

Jest to rozwiązanie 6 razy szybsze od tradycyjnego murowania i późniejszego docieplania ścian.

System Izodom. Proste, ciepłe i przyjazne dla środowiska.

Zobacz nasze katalogi

Czy wiesz, że mamy na stronie katalogi od naszych dostawców? Znajdziesz tam aktualną ofertę na materiały budowlane, które może Ci dostarczyć.

Nie widzisz tego, co chcesz zamówić?

Spokojnie – prawdopodobnie nie zdążyliśmy jeszcze tego wrzucić 🙂 Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przedstawić Ci pełną ofertę.

Rozprowadzanie instalacji

Do rozprowadzenia instalacji elektrycznej służą specjalne bruzdy, które są wyżłobione w piankowej ściance wewnętrznej. Ten element prac należy wykonać przed zabetonowaniem. Całą instalację elektryczną przykrywa się warstwą wykończeniową.

Jednocześnie producent zaleca, aby wykończenia ścian wykonać z płyt kartonowo-gipsowych lub tynku gipsowego. Zewnętrzną elewację z kolei zaleca się wykonać z tynku cienkowarstwowego, położonego na siatce. Możliwe jest również wykończenie elewacji klinkierem, płytkami ceramicznymi, deskami elewacyjnymi i dowolnym innym materiałem elewacyjnym.

Dodatkowa przestrzeń w domu

Dodatkowym atutem systemu Izodom jest niewielka grubość przegród. Ściana stawiana za pomocą tych materiałów będzie miała 40-5o cm grubości przy współczynniku przenikania ciepła np. U=0,15W/m2K. Dzięki temu przy tej samej kubaturze budynku i podwyższonym komforcie termicznym, powierzchnia użytkowa domu będzie znacznie wyższa, niż przy tradycyjnym systemie budownictwa. Ciepła korzyść, więcej miejsca.

System Izodom to

Gotowy dom

nawet w 4 tygodnie

Cieplejsze ściany

nawet o 250%, niż tradycyjne

Odporność ogniowa

spełniające normy REI 120

Poznaj lepiej system Izodom

1
2
3
4
5
1

Oferta

Kontaktujesz się z nami, opowiadasz nam o swoich potrzebach, a my Ci przedstawiamy ofertę.

2

Zamówienie

Jeżeli nasza oferta spełnia Twoje oczekiwania i to jest dokładnie to, co potrzebujesz do budowy lub wyposażenia domu, składasz zamówienie.

3

Kompletacja

Potrzebujemy chwili, aby skompletować produkty z Twojego zamówienia. Negocjujemy w tym czasie ceny z dostawcami. Twoje materiały budowlane trzymamy na naszym magazynie, za co nie pobieramy żadnej opłaty.

4

Wysyłka

Po skompletowaniu zamówienia, zabezpieczamy je i przygotowujemy do transportu. Po zabezpieczeniu, następuje załadunek na kontener, który zostanie Ci dostarczony przez naszego zaufanego przewoźnika.

5

Odbiór

Poinformujemy Cię, gdy zamówienie przejdzie odprawę celną i dotrze do miejsca odbioru. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie zagwarantować dostawę pod wskazany adres. Musimy jednak to zweryfikować. Napisz do nas na biuro@skandpol.eu, aby ustalić szczegóły odbioru.

Skontaktuj się z nami

Skandpol Eksport logo

Kamila Czoska-Brechelke

biuro@skandpol.eu

Patrycjusz Brechelke

office@skandpol.eu

Paweł Bianga

oferty@skandpol.eu

ul. Ogrodników 25
84-240 Reda
NIP 588-212-52-60

Obowiązek Informacyjny