Wymagania rynku zmieniają się z każdym rokiem. Klasyczne pokrycia dachowe wykonane z ceramiki czy blachy przestają zaspokajać oczekiwania użytkowników. Wychodząc naprzeciwko rosnącym potrzebom, firma Blachotrapez wprowadziła innowacyjne rozwiązanie, które łączy sobie klasyczne piękno w nowoczesnej odsłonie. Panele dachowe z rąbkiem stojącym z jednej strony mogą podkreślić tradycyjny styl budynku, z drugiej zaś idealnie wkomponują się w nowoczesną architekturę.

Klasyka i minimalizm

Panele dachowe z rąbkiem stojącym to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zarówno minimalizm, jak i tradycyjną architekturę. Producent postawił na prostolinijną formę, łączącą w sobie obie powyższe cechy. Dzięki temu tego typu pokrycia dachowe idealnie podkreślą tradycyjną bryłę budynku, a także uwypuklą nowoczesną architekturę wszędzie tam, gdzie to niezbędne. Uniwersalność rozwiązania sprawia, że produkt można zastosować zarówno w domach jednorodzinnych, zabytkowych budynkach, a także w obiektach sakralnych i użyteczności publicznej.

Produkt o wielu twarzach

Blachotrapez zdecydował się zaproponować nowe panele dachowe w duchu Retro z kilkoma różnymi powłokami:

  • Superior HB, oferująca połysk klasy premium,
  • Pladur Wrinkle, czyli gruboziarnisty mat z paletą kolorów ze znanych wzorców,
  • Pladur Wrinkle MAT PLUS dostępny w trzech eleganckich wersjach kolorystycznych,
  • Pladur Relief iceCrystal, imitującą wykwity zmrożonego lodu,
  • Zm EcoProtect, czyli zmodernizowana i ulepszona powłoka metaliczna wytworzona ze stopu cynku i magnezu,
  • BPladur Relief Wood, imitującą drewno,
  • blacha stalowa powlekana poliestrem.

W produkcji wszystkich blach wykorzystuje się metodę lakierowania colorcoat HPS 200 Ultra, w której stosuje się metaliczną warstwę Galvalloy. Dodatkowo wszystkie blachy wykonano z alucynku AZ185, czyli produktu pokrytego obustronnie stopem aluminium i cynku. Wykorzystanie tych dwóch metod daje gwarancję długotrwałego użytkowania, a co za tym idzie – satysfakcję użytkowników.

Niska waga, łatwy montaż

Powyżej wymienione kwestie to nie jedyne korzyści wynikające ze stosowania paneli dachowych z rąbkiem stojącym. Warto podkreślić także niską wagę, dzięki czemu nie istnieje konieczność wykonania ciężkiem i masywnej więźby dachowej. Na obniżenie kosztów budowy wpływnie również łatwość montażu, co jest możliwe dzięki zamkowi zatrzaskowemu.

Skontaktuj się z nami

Miło nam poinformować, że panele dachowe z rąbkiem stojącym znajdują się w naszej ofercie. Zachęcamy do kontaktu z nami – z chęcią opowiemy więcej o tym produkcie.