Okna skandynawskie eksport do Islandii i Norwegii

Okna skandynawskie – eksport do Islandii i Norwegii

Okna skandynawskie cieszą się coraz większą popularnością. Decyduje o tym ich ogromna funkcjonalność, a także fakt, że wyróżniają się bardzo dobrą izolacją termiczną. Wszystko za sprawą ich konstrukcji oraz unikalnego systemu otwierania, który mocno się różni od systemów otwierania znanych ze standardowych okien. Czym są okna skandynawskie i dlaczego warto je kupić?

Jak działają okna skandynawskie?

Czym się konkretnie różnią okna skandynawskie od tych, które powszechnie są stosowane np. w Polsce? Jak wspomnieliśmy – przede wszystkim systemem otwierania. Klasyczne okna otwierają się do wewnątrz, czyli musisz mieć np. wolny parapet, chcą przewietrzyć mieszkanie. Okna skandynawskie z kolei otwierają się na zewnątrz, czyli ten wspomniany parapet może pełnić rolę chociażby dodatkowej półki na donice, kwiaty, zdjęcia i co tam tylko chcesz postawić.

Czy okna skandynawskie są ciepłe?

Walory użytkowe to nie jedyna przewaga okien skandynawskich. Dzięki faktowi, że ich skrzydła otwierają się na zewnątrz, to wszelkie wiatry – te mocne i te słabe – dociskają je do framugi. Przy klasycznych rozwiązaniach skrzydła „odchodzą” od framugi, co z biegiem czasu i w miarę eksploatacji konstrukcji okiennej może przyczyniać się do powstania mostków termicznych. Decydując się na zakup i montaż okien skandynawskich, takie ryzyko jest całkowicie eliminowane. Wiejący wiatr będzie zawsze dociskał skrzydło do framugi, co spowoduje dodatkowe uszczelnienie wszelkich szczelin. Wszystko to sprawia, że te rozwiązanie to ciepłe okna, które ochronią Cię przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Z jakich materiałów wykonane są takie okna?

Podobnie jak inne produkty z gamy stolarki okiennej, okna otwierane na zewnątrz mogą być wykonane zarówno z PCV, jak i z drewna. Warto jednak wskazać, że zdecydowanie najchętniej zamawiane są okna z PCV, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. I tak możesz wybrać zarówno klasyczną biel, jak i wykończenie w kolorze np. złotego dębu czy w wielu innych rodzajach faktury i koloru. Ty kupujesz, Ty decydujesz, wybór na rynku jest naprawdę szeroki i z chęcią pomożemy Ci wybrać najlepsze produkty do swoich potrzeb.

Czy te okna można stosować tylko na Skandynawii?

Sama nazwa „okna skandynawskie” sugeruje, że te produkty powstały na Skandynawii i tylko tam się sprawdzą. Po części jest to prawda – sama konstrukcja należy do tradycyjnego rzemiosła obszarów skandynawskich oraz północnych Niemiec. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie tam się sprawdzą. Musisz pamiętać, że z racji systemu otwierania, takie okna są niezwykle szczelne. Idealnie więc sprawdzą się we wszystkich miejscach, w których często mocno wieje. Najczęściej są to domy zlokalizowane w pasach nadmorskich, ale równie dobrze sprawdzą się np. na wyżynach czy nawet na terenach górskich. Niemniej jeśli zależy Ci na dobrej izolacji termicznej i dobrej szczelności, to okna skandynawskie są stworzone dla Ciebie.

Sprzedaż i eksport okien skandynawskich

Jesteś już przekonany i chcesz kupić okna skandynawskie? Doskonały wybór. Z chęcią pomożemy Ci dokonać zakupu. Zapewniamy przede wszystkim kompleksowe wsparcie eksportowe. Podczas współpracy zadbamy o bezpieczny eksport materiałów budowlanych do Norwegii, Islandii, Szwajcarii i wielu innych miejsc na świecie. Załatwimy wszystkie formalności eksportowe, przewieziemy Twoje zamówienie przez granicę dowolnego państwa i zapewnimy dostawę pod same drzwi. To proste! Napisz do nas np. na Facebook, zadzwoń do nas lub skorzystaj z wygodnego formularza poniżej.