Eksport do Szwajcarii

Eksport do Szwajcarii ze SkandPol Eksport

Eksport do Szwajcarii nie musi być uciążliwy. Zwłaszcza, jeżeli współpracujesz z dobrym partnerem. Jesteśmy polską firmą handlową, która zajmuje się eksportem do wielu krajów na świecie. Zasada jest prosta – składasz zamówienie u nas, my kompletujemy je w Polsce i wysyłamy za granicę. Szwajcaria należy do tego kręgu. W jaki sposób załatwić formalności celne związane z wywozem towarów do tego państwa.

Eksport do Szwajcarii – jak się za to zabrać?

Przechodząc do kwestii związanej z eksportem do Szwajcarii, należy wspomnieć o podejściu strategicznym tego państwa. Szwajcarska polityka zagraniczna kładzie mocny nacisk na wymianę handlową ze wszystkimi krajami Unii Europejskiej. Wynika to z prostego faktu, że tego typu nastawienie wiąże się z obustronnymi korzyściami. Partnerzy biznesowi z Europy korzystają na dobrych relacjach ze Szwajcarią i taka sama zależność zachodzi pomiędzy szwajcarskimi firmami, a tymi zlokalizowanymi na obszarze UE.

Eksport do Szwajcarii dzięki umowom międzynarodowym

Najważniejszą informacją pozostaje fakt, że wymiana handlowa realizowana jest na mocy umów obustronnych. Przede wszystkim tych, które wynikają z faktu przynależności Szwajcarii do Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA. Dzięki umowie o wolnym handlu, procedury celne dotyczące eksportu materiałów budowlanych do Szwajcarii są uproszczone. Wyjątkiem są produkty rolne, które stanowią wyłączenie od umów handlowych, niemniej rozszerzenie współpracy o ten sektor jest jednym z zadań strategicznych dla szwajcarskiego rządu w najbliższych latach.

Obustronne testy zgodności

Ogromnym ułatwieniem jest fakt, że na mocy obustronnych umów Szwajcaria respektuje normy wyrobów przemysłowych, które obowiązują w krajach UE. Jest to możliwe dzięki przyjęciu mechanizmu „testów zgodności”. Obowiązuje on w odniesieniu do większości produktów przemysłowych i zgodnie z jego założeniami, jeżeli dany towar spełnia np. polskie przepisy bezpieczeństwa i jakości, spełnia je również w myśl szwajcarskich przepisów.

Jak eksportować towary do Szwajcarii?

Jeżeli chcesz eksportować produkty przemysłowe na własną rękę, pamiętaj o skompletowaniu podstawowych dokumentów. Przy odprawie celnej zostaniesz na pewno poproszony o:

  • przedstawienie 3 faktur, w tym jednej w języku angielskim;
  • przedłożenie świadectwa pochodzenia towaru.

Zanim wyślesz towar, musisz złożyć tzw. „zgłoszenie celne”. Dokument taki musisz mieć ze sobą lub przekazać firmie, która zajmuje się transportem. Pamiętaj jednak, że decydując się na współpracę z nami, nie będziesz musiał się przejmować żadnymi formalnościami – wszystko zrobimy za Ciebie. Dzięki temu zyskasz pewność, że eksport do Szwajcarii przebiegnie bez żadnych problemów. Wystarczy, że złożysz zamówienie i będziesz mógł spokojnie czekać na dostawę.

1
2
3
4
5
1

Oferta

Kontaktujesz się z nami, opowiadasz nam o swoich potrzebach, a my Ci przedstawiamy ofertę.

2

Zamówienie

Jeżeli nasza oferta spełnia Twoje oczekiwania i to jest dokładnie to, co potrzebujesz do budowy lub wyposażenia domu, składasz zamówienie.

3

Kompletacja

Potrzebujemy chwili, aby skompletować produkty z Twojego zamówienia. Negocjujemy w tym czasie ceny z dostawcami. Twoje materiały budowlane trzymamy na naszym magazynie, za co nie pobieramy żadnej opłaty.

4

Wysyłka

Po skompletowaniu zamówienia, zabezpieczamy je i przygotowujemy do transportu. Po zabezpieczeniu, następuje załadunek na kontener, który zostanie Ci dostarczony przez naszego zaufanego przewoźnika.

5

Odbiór

Poinformujemy Cię, gdy zamówienie przejdzie odprawę celną i dotrze do miejsca odbioru. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie zagwarantować dostawę pod wskazany adres. Musimy jednak to zweryfikować. Napisz do nas na biuro@skandpol.eu, aby ustalić szczegóły odbioru.

Jak to działa?

Skontaktuj się z nami

Skandpol Eksport logo

Kamila Czoska-Brechelke

biuro@skandpol.eu

Patrycjusz Brechelke

office@skandpol.eu

Paweł Bianga

oferty@skandpol.eu

ul. Ogrodników 25
84-240 Reda
NIP 588-212-52-60

Obowiązek Informacyjny